Jiří Zuska jn. – Golfista roku 2022

 

 

 

 

 

 

 

Tomáš Přikryl, Neděle 18. prosince 2022

Golfista roku pro rok 2022 Jiří Zuska není díky svému pobytu v Americe českým fanouškům tolik na očích. Jeho výsledky v roce 2022 mu dávají šanci otevřít si cestu k profesionálnímu golfu v zahraničí. Zda zůstane v příštím roce v Americe, nebo se vrátí do Evropy, rozhodne jarní část příštího roku.

Zuska v letošním roce dokončí své studium na univerzitě v Louisville v Kentucky. V týmu Cardinals patří již několik let mezi opory svého týmu. „Do týmu v lednu přivítáme kluka z Dánska, který k nám přestupuje z juniorské školy v Novém Mexiku, tak věřím, že to bude i dobrá posila,“ představuje svůj tým před novou sezónou, která v Americe začíná již v lednu.

Přitom do Čech přicestoval teprve nedávno, aby si od golfu chvíli odpočinul. Nevrátil se v červnu po konci školního roku domů do Čech. O tom, že to bylo výborné rozhodnutí, svědčí i fakt, že se kvalifikoval na turnaj US Amateur Championship, který si doposud žádný český hráč nezahrál. „Sezóna byla opravdu dlouhá. Letos jsem udělal jednu změnu, zůstal jsem přes léto v Americe a hrál hodně turnajů. Vyplatilo se mi to, dostal jsem se do formy a dařilo se mi. Uhrál jsem si start na Korn Ferry a na PGA,“ ohlíží se za letošní sezonou a hned vyhlíží tu novou.

Turnaj Korn Ferry odehraje v posledním dubnovém týdnu v Alabamě. Ještě předtím vstoupí do turnaje PGA Tour Puerto Rico Open v Portoriku, který se uskuteční již v prvním březnovém týdnu. „Tyhle dva turnaje budou určitě takový zlatý hřeb mojí univerzitní sezóny,“ dodává Zuska.

Také se těším, jak přestoupím k profíkům. Mělo by to být po skončení školy, někdy v červnu. Jestli půjdu hrát zpět do Evropy, nebo zda zůstanu v Americe, to bude záležet na tom, jak se mi povede začátek sezóny,“ uzavírá Zuska.

Rozhovor s Jirkou Zuskou z letošního září si můžete přečíst zde

Foto: Zdeněk Sluka

Přejít nahoru