Žďár-Jesenice u Rakovníka, Czechia

PLÁN HŘIŠTĚ

Group-73.png

Jamka č. 1

Na první jamce se držte vlevo od pravých stromů, ze kterých se těžko vyhrává na green. Z týčka stačí hrát i železem. Poté vám bude chybět cca 100m rána na poměrně obtížný green. Longhiteři se mohou pokusit hrát přes pravé stromy na green.

Jamka č. 2​

Velmi těžký par 3 do mírného kopce kolem lesa. Je lepší vzít o jednu až dvě hole víc. Zavřené rány chytá levý bunker. Pod greenem vlevo pozor na podélnou vodní překážku. Par na této jamce je jako birdie.

Jamka č. 3

Jedna z kratších, ale úzkých jamek. Není třeba se tlačit driverem co nejdál. Jamka je velmi úzká. Vpravo, po celé délce jamky se nachází podélná vodní překážka. Stačí hrát 7 nebo 5 železo a poté wedge do greenu. Druhá rána musí být zahrána promyšleně a přesně vzhledem k bunkerům obklopujícím green. Dlouzí hráči se mohou pokusit trefit green první ranou, ale je to velmi obtížné.

Jamka č. 4

Kratší par 3 z kopce patří k nejjednodušším jamkám na hřišti. Hrajte o jednu hůl méně, pozor na zatažené rány vlevo. Při nepřesně trefené ráně by mohl znamenat komplikace les po pravé straně. Green není záludný a dva putty jsou jistota.

Jamka č. 5

Pravý dogleg okolo pole. Nedoporučuje se hrát přes něj, rána je naslepo a dopad není vidět. Lepší je hrát cca 170 m ránu na roh a poté 100 – 120 m do greenu. Celá pravá strana je značena jako out a vlevo za greenem je voda. Drivovat směrem na green je to poměrně velký risk, který se nemusí vyplatit.

Jamka č. 6

Z krásného paru 4 se po letech stal par 3. Velký pozor na levý bunker, který vás může připravit o více než jednu ránu. Po pravé straně jamku lemuje vodní překážka. Green je svažitý a poměrně obtížný na puttování.

Jamka č. 7

První par 5 na hřišti do dlouhého kopce. Fairway se svažuje zleva doprava Vpravo je dost místa, ale pozor na levý les, ze kterého se špatně vyhrává, pokud míč najdete. Po levé straně pozor na hard rough a vzrostlé stromy. Vyvýšený green chrání pravý bunker, který zachytává dobíhavé pokusy dostat se na green.

Jamka č. 8

Jedna z nejtěžších jamek na hřišti. Relativně delší par 4. Vpravo pozor na les, který je značen jako out. Pro kratšího hráče je nejprve nutné zdárně překonat vodní překážku. Před greenem jsou dva bunkery, které nejsou přes horizont vidět. Proto je lepší mířit na levou stranu greenu.

Jamka č. 9

Závěr není lehký, další par 5 přes horizont. Pozor, po obou stranách jamky hrozí out. Drive je proto zde velmi obtížný. Základ je dostat se druhou ranou (kratší hráči třetí) za vodní překážku. Green je umístěný na kopci a je chráněný bunkerem. Snadnější přístup na něj je z pravé strany.

Přejít nahoru