Mezinárodní mistr ČR Jirka Zuska z Podbořánek

Už od prvního kola vše probíhalo velice dobře. Cítil jsem se na hřišti příjemně, greeny mi seděly a moje dobrá hra mě popoháněla dopředu. Byla to přesně ta zóna, ve které se cítím nejlépe a hraji nejlépe.”

I když hrál po čtyřech kolech skvělých devět ran pod par hřiště (67, 69, 72, 71), na okamžité vítězství to nestačilo.

“Když jsem dopatoval, myslel jsem si, že jsem vyhrál. Potom ke mně ale přišel rozhodčí a sdělil mi, že Michal Pospíšil zahrál 65 ran, a že se půjde do rozehrávky. Byl jsem překvapený, ale v tom okamžiku jsem si řekl, že jsem hrál velmi dobře a tak bude ještě aspoň nějaká ta sranda,” vzpomíná na dramatické vyvrcholení domácího šampionátu.

Sranda nakonec trvala dvě jamky. Na té první ještě zahráli oba hráči par. Na druhé, kterou byla pětiparová jednička, už ale Jirka poslal svou druhou ránu na tři metry k jamce a pat do eaglu proměnil. Tohle bylo opravdu mistrovské zakončení šampionátu!

“Měl jsem velikou radost,” netajil se Jirka, který vítězství na Karlštejně řadí ve své kariéře zatím nejvýše. I díky tomu, že se skóre naopak ještě nikdy nebyl tak nízko. Doma bouchlo šampaňské, na dlouhé oslavy ale nebyl čas. Hned v pondělí se totiž Jirka dozvěděl o tom, že za svůj skvělý výkon a výsledek dostal hodně sladkou odměnu – kartu na pražskou zastávku European Tour na Albatrosu…

http://cgf.cz/ArticleDetail.aspx?IDArticle=489787786&IDMenu=74700507

 

Přejít nahoru